man aan computerscherm man met verrekijker

Al ruim 330.000 bezoekers voor kustveren Oostende en Nieuwpoort

Veerboot 'De Nieuwe Visie' in Nieuwpoort

29 oktober 2011 - NIEUWPOORT, OOSTENDE. De nieuwe kustveerdienten in Oostende en Nieuwpoort blijven een succes. Tot midden oktober hebben 331.383 personen gebruik gemaakt van de twee mooie veerboten van de hand van Roger Raveel. Verwacht wordt dat de veerdiensten met de herfstvakantie voor de deur weer veel bezoekers mag verwachten. Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Hilde Crevits is tevreden dat zo veel mensen snel de weg naar de nieuwe veerdiensten hebben gevonden.

Op 25 juni en op 13 juli van dit jaar werden respectievelijk de nieuwe veerdiensten in Oostende en in Nieuwpoort feestelijk in gebruik genomen. De veren Roger Raveel, Het Rode Vierkant (Oostende, 1 reserve) en De Nieuwe Visie (Nieuwpoort) zijn intussen een vertrouwd beeld aan de kust. Fietsers, voetgangers en mensen met een beperking kunnen veilig de oversteek maken: recreatief of op weg naar school of op het werk. In Oostende gaat het van de westeroever naar de oosteroever en omgekeerd en in Nieuwpoort gaat het van de Paul-Orban-promenade naar het natuurgebied Ijzermonding en omgekeerd. Kunstenaar Roger Raveel ontwierp een siertekening voor de scheepsrompen en gaf ook de namen aan de vaartuigen.

In Oostende zijn tot half oktober 197.111 mensen opgestapt, in Nieuwpoort 134.272. Samen gaat het om 331.383 personen. De topmaand tot nu was augustus met 130.612 mensen die in beide badsteden de oversteek maakten. In juli ging het om 84.332. De veerdienst in Nieuwpoort werd wel pas midden juli in gebruik genomen. Maar ook september scoorde heel behoorlijk met 76.872 bezoekers.

Sinds 1 oktober is een nieuwe uurregeling van kracht en die loopt tot einde maart. De veerdienst is gratis. In Oostende werkt de veerdienst van 7u45 tot 13u en van 13u30 tot 18u15 en in Nieuwpoort van 9u45 tot 13u en van 13u30 tot 16u45.

De aanleginfrastructuur is gebouwd in opdracht van de afdeling KUST. De dab VLOOT, de reder van de Vlaamse overheid leverde de veerboten. Beide entiteiten maken deel uit van het agentschap voor Maritieme Dienstverlening en Kust (MDK).

Vlaams minister Hilde Crevits: “De veerboten vallen in de smaak bij de inwoners en de bezoekers van de kust. Ze zijn snel ingeburgerd en bieden een meerwaarde voor het toeristische verkeer en het woon-werk- en woon-schoolverkeer. We verwachten dat de Raveel-veren ook in de herfstvakantie volop zullen worden gebruikt.”



  • MDK-Actueel


    MDK-Actueel 21
    MDK-Actueel 21 - maart 2012 (PDF 2444Kb)
    Edith Maersk, ISO 14001, VTS-investeringen Gent, infografiek SRK, Samenwerking Nieuwpoort, Award Duurzaam Kustbeheer, SOS Archief, Blauwe Loper
  • Kaart MDK


    Kaart MDK
    Ontdek de verschillende locaties van MDK in Vlaanderen.
  • Kustweerbericht


    De Panne tot Oostende
    temperatuur15 °C

    wind eerst OZO, later Z 3 tot 4 Bft.

    Oostende tot Knokke-Heist
    temperatuur15 °C

    wind eerst OZO, later Z 3 tot 4 Bft.

    Bron: www.kustweerbericht.be