Nieuws
Internationale training voor nautisch verkeersleiders van het MRCC Oostende
Gepubliceerd op 31 mei 2022 door Eva Descamps

Wereldwijd bestaan er tal van Search and Rescue (SAR) Centres, zowel voor zoekacties op zee, maar evengoed aan land of voor het luchtruim. Telkens is het de SAR-Mission Coordinator (SMC) die de reddingsactie leidt en coördineert. Op het MRCC in Oostende is dit de Nautisch Verkeersleider.
Internationaal heeft de International Maritime Organization (IMO) een handboek (IAMSAR Manual) voor de verschillende functies die betrokken zijn bij een reddingsactie. In dit handboek staan ook de verschillende opleidingen die nodig zijn. Het is de bedoeling dat iedere SMC deze opleiding volgt om zo kwalitatief werk te kunnen leveren volgens internationale normen en standaarden.
“Vier Nautisch Verkeersleiders van het MRCC volgden vier weken in mei een intensieve training, samen met de mensen van het Aeronautical Rescue Coordination Centre (ARCC) van Defensie,” zegt Dries Boodts, hoofd van het MRCC in Oostende
Op de planning stonden onder meer: opstellen van zoekpatronen, aansturen van zoekeenheden (zowel op land als op het water en in de lucht), maar ook psychologie van slachtoffers en hoe hulpverleners hierop kunnen anticiperen. Er zijn ook werkbezoeken gepland naar de luchtmachtbasis van Koksijde, de reddingsboten van vloot en reddingsvliegtuigen in Brussel.
Na de vier weken volgden dan simulatieoefeningen en examens en daarna kregen de deelnemers een certificaat.
“Hiermee tillen we de werking van het MRCC in Oostende naar een hoger niveau” volgens Stefaan Priem, hoofd opleidingen Scheepvaartbegeleiding.

Gerelateerd nieuws

Kop staketsel rechteroever in Nieuwpoort tijdelijk afgesloten
Aan de kop van het staketsel op rechteroever in Nieuwpoort moeten enkele constructiebalken vervangen worden. De kop zal tijdens de werken tijdelijk afgesloten zijn voor wandelaars.
20ste IALA-conferentie
Van 27 mei tot en met 3 juni vond in Rio de Janeiro de 20ste IALA-conferentie plaats